A picture

Klášterecké noviny

Klášterecké noviny

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Aktuality

Aktuality ke stažení

Kalendář akcí

Kultura

TLAČÍTKO PRO ŽIVOT

TLAČÍTKO PRO ŽIVOT

MAMINKO, POSÍLÁM ZPRÁVU

MAMINKO POSÍLÁM ZPRÁVU

Návštěvnost stránek

Návštěvnost:

ONLINE: 6
DNES: 1027
TÝDEN: 3436
CELKEM: 1118762

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Tiskové zprávy

19.06.2019

Korkovník amurský v zámeckém parku je v havarijním stavu

V zámeckém parku došlo, bohužel, k rozlomení vzácného korkovníku amurského. Strom se dlouhodobě vyznačoval výraznou tlakovou vidlicí a byl značně nestabilní. Ani bezpečností prořezávky, ani zpevňující obruče už nezabránily vylomení hlavní kosterní větve. Odlomená větev byla odříznuta, rána byla začištěna, druhá větev, byť rovněž není v úplně dobrém stavu, byla zatím ponechána. Vzhledem k tomu, že větev roste směrem do svahu, nikoli k cestě, není ohrožení návštěvníků parku tak velké. Jelikož je strom ohrožen již dlouhodobě a předpokládalo se to, byly na patě stromu ponechány výmladky, které by v budoucnu měly přirozeně vyrůst a korkovník nahradit. Děkujeme za pochopení.

Detail

17.06.2019

Benefiční sbírka pro Verunku

V rámci celoměstské akce Sportu otevřeno, která se uskuteční 22. června, dopoledne od 9 do 13 hodin, kdy budou pro veřejnost přístupné sportovní aktivity klubů a sportovních organizací a odpoledne od 15:00, kdy bude v aquaparku probíhat doprovodný program, se Žákovské zastupitelstvo města Klášterce nad Ohří rozhodlo uspořádat benefiční sbírku s názvem Benefice pro Verunku.

Detail

14.06.2019

Porucha na veřejném osvětlení

Již dva dny jsou problémy s veřejným osvětlením náměstí a okolních ulic.

Detail

12.06.2019

SPORTU OTEVŘENO

V sobotu 22. června 2019 se uskuteční celoměstský sportovní den pro celou rodinu. Letáček s mapkou a programem je pro Vás k dispozici také v tištěné formě v turistickém informačním centru na radnici.

Detail

10.06.2019

POZNÁVÁME SPOLEČNĚ – Pozvánka pro absolventy

Město Klášterec nad Ohří a Gymnázium a SOŠ Klášterec nad Ohří Vás srdečně zvou na předávání CERTIFIKÁTŮ v rámci projektu POZNÁVÁME SPOLEČNĚ ve školním roce 2018/2019. KDY? - Středa 19. června 2019, od 10:00 hodin KDE? - Kino EGERIE, Václava Řezáče 93, Klášterec n. O. Těšíme se na Vás! Prosíme o potvrzení účasti: - emailem: ekonom@gymkl.cz - telefonicky: pevná linka: 474 372 236, mobilní telefon: 724 290 961, Bc. Marcela Bulínová. V případě dotazů se obracejte na výše uvedený email, telefony nebo se můžete doptat osobně v kanceláři ekonomky (Bc. Marcela Bulínová) na Gymnáziu a SOŠ, Klášterec nad Ohří.

Detail

06.06.2019

Zahradní ulice je zavřená z důvodu havárie

Z důvodu havárie (strom rozštíplý bleskem) je dočasně uzavřená ulice Zahradní. Objížďka vede ulicí Vodní, ale vzhledem k nepřehledné dopravní situaci nedoporučujeme cestu do lázní, pokud to není nutné. MHD bude mít z tohoto důvodu zpoždění.

Detail

04.06.2019

Krušnohorská rašeliniště v galerii Kryt

Do historie Krušných hor mnohokrát zasáhnul sám člověk. Od středověku, kdy se zde začalo s těžbou kovů až po imisní kalamitu v minulém století, způsobenou extrémními koncentracemi oxidu siřičitého ve vzduchu. Krušné hory ale nejsou jen lesy a pastviny. Velkou část území tvoří jedny z nejzachovalejších rašelinišť v České republice. Funkce rašeliniště a jeho hodnota je z pohledu výskytu ohrožených druhů rostlin a živočichů, stejně tak z pohledu vodohospodářského i lesnického, opravdu významná.

Detail

04.06.2019

Městský úřad mimořádně uzavřen pro veřejnost v pátek 7. června 2019

Z důvodu instalace nového softwaru bude 7. června městský úřad pro veřejnost mimořádně uzavřen. V tento den zde nebudete moci vyřídit své úřední záležitosti. V turistickém informačním centru pod radnicí a v galerii Kryt bude standardně otevřeno od 8:30 do 17:00 hodin (v galerii bude v podvečer probíhat vernisáž). Pracujeme na tom, abychom vám nadále mohli poskytnout kvalitní služby. Děkujeme za pochopení.

Detail

03.06.2019

Dnes hodiny pro veřejnost s vedením města a opět chat se starostou

Dnes, tedy v pondělí 3. června 2019, od 15 do 17 hodin je vyhrazený prostor pro vaše dotazy či připomínky v kancelářích pana starosty a místostarosty, kam můžete přijít v uvedené době bez předchozího objednání. V 17 hodin bude na facebookové stránce města spuštěn online chat se starostou. Ptejte se na to, co Vás zajímá.

Detail

31.05.2019

Kondolenční oznámení

Na radnici se zítra objeví černý prapor k uctění památky tragicky zemřelého místostarosty Rudolfa Štose z Dražůvek na Hodonínsku. Kondolenční prohlášení Svazu měst a obcí České republiky a Sdružení místních samospráv České republiky je přiloženo.

Detail