A picture

Klášterecké noviny

Klášterecké noviny

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Aktuality

Aktuality ke stažení

Kalendář akcí

Kultura

SPORT

SPORT

TLAČÍTKO PRO ŽIVOT

TLAČÍTKO PRO ŽIVOT

MAMINKO, POSÍLÁM ZPRÁVU

MAMINKO POSÍLÁM ZPRÁVU

Návštěvnost stránek

Návštěvnost:

ONLINE: 3
DNES: 59
TÝDEN: 2578
CELKEM: 1661749

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Čerstvou zeleninu a voňavé ovoce můžete v budoucnu mít i ze zahrádky zprostřed sídliště – zapojte se do nového projektu města Komunitní zahrada

Typ: ostatní
 O co se jedná, osvětlil iniciátor projektu místostarosta David Kodytek: „Záměrem projektu je umožnit i obyvatelům ze sídlišť vypěstovat si na společné zahradě své vlastní plodiny a zároveň jim nabídnout prostor pro aktivní odpočinek a vzájemné setkávání. S pěstováním bude možné začít od jara 2022 a nyní jde o to sestavit přehled zájemců, kteří by se začali setkávat a společně tvořit koncept zahrady.“ Po rozbalení celé tiskové zprávy se o projektu dočtete více.

 

Společné zahradničení má zajistit zejména přísun čerstvých a zdravých potravin i těm z vás, pro které je kupříkladu koupě vlastního pozemku nedostupná. Dále podporuje navazování a prohlubování sousedských vztahů, nabízí možnost pohyburelaxace uprostřed zeleně i kousek od vašeho bytu na sídlišti a v neposlední řadě má mnohostranný pozitivní vliv na životní prostředí ve městě. Komunitní zahradníci mohou na společné zahradě pořádat také nejrůznější workshopy, kurzy a společenské akce.

 

V lednových Kláštereckých novinách jsme se představení projektu věnovali hodně podrobně v rámci dvoustránky. Shrnuli jsme výhody, které s sebou takový podnik přináší, a nastínili jsme také, jak podobná zahrada funguje v praxi. Přečíst si o ní můžete str. 6 a 7 ZDE.

 

Do začátku projektu je město ochotno poskytnout pozemek nacházející se za místní ZUŠ v ulici J. Á. Komenskéhopomoc s počáteční koordinací projektu. Vytipovaný pozemek dříve sloužil mateřské školce. Je dobře přístupný, slunný a na pěkném místě. Ze strany města se počítá s jeho počátečním posekáním, vyřezáním náletových dřevin a s následným oplocením zahrady.

 

Zájemci, kteří by se chtěli do projektu zapojit, mohou kontaktovat Davida Kodytka na tel.: 474 359 609, 737 174 662 nebo písemně na e-mailu: kodytek@muklasterec.cz.


Vytvořeno: 3. 2. 2021
Poslední aktualizace: 3. 2. 2021 10:15
Autor: Mgr. Kateřina Šmahelová