Menu
město Klášterec nad Ohří
Klášterec nad Ohří

Tiskové zprávy

Zobrazeno 1-30 ze 3184
Akce v noci

Dnes proběhne noční kulturní akce v aquaparku

Datum: 19. 7. 2024

Upozorňujeme, že se dnes, v pátek 19. července, uskuteční v prostorách aquaparku vyhláškou povolená kulturní akce, která potrvá do 02:00 hodin druhého dne.

Foto: Jan Podzimek

Stanovisko klášterecké radnice ke změně stavebního zákona

Datum: 18. 7. 2024

Prohlášení ke stavu implementace digitalizace stavebního řízení v rámci nového stavebního zákona účinného od 01.07.2024: V současné době se bohužel většině stavebních úřadů v ČR nedaří plnohodnotně pracovat v novém Informačním systému stavebního řízení, připraveném Ministerstvem pro místní rozvoj.

KHP20

Klášterecké hudební prameny oslavily dvacetiny

Datum: 16. 7. 2024

Jubilejní 20. ročník prestižního hudebního festivalu Klášterecké hudební prameny nabídl ve dnech 9. až 14. července paletu koncertů klasické, populární, jazzové, swingové i etnické hudby.

Změna termínu dnešního koncertu 2

Změna termínu dnešního koncertu

Datum: 12. 7. 2024

Klášterecké hudební prameny se pro dnešek přesunou z nádvoří zámku na velký sál kulturního centra Klášterec nad Ohří, a to z důvodu nejisté předpovědi počasí.

V pátek zahájíme v Krytu prázdninovou výstavu

V pátek zahájíme v Krytu prázdninovou výstavu

Datum: 10. 7. 2024

Svou tvorbu představí naše stálice a výjimečná fotografka Lenka Hatašová. Jako každý rok naši prázdninovou výstavu samozřejmě navíc opět hudebně uvede houslista Jaroslav Svěcený. Tentokrát se můžete těšit spojení tvorby Lenky Hatašové a projektu Nadace Archa Chantal.

Parkoviště

Nové parkoviště ve Sportovní ulici je hotové

Datum: 8. 7. 2024

Na 100 nových parkovacích míst vzniklo prodloužením Sportovní ulice podél Petlérské. Obousměrná komunikace vyřeší komplikovanou dopravní situaci u ZŠ Krátká a na křižovatce ulic Sportovní a Polní.

komentovaná prohlídka

Pozvánka na prohlídku parku

Datum: 8. 7. 2024

V červenci vás čekají hned dvě komentované procházky zámeckým parkem s Františkem Kroupou, a to o nedělích 14. a 28. července. Můžete se těšit na výklad o dřevinách v parku, doplněný střípky z historie, okořeněnými zajímavostmi o okolní přírodě Krušných a Doupovských hor.

Změna dopravního značení

Příští týden dojde ke změně dopravního značení u autobusového nádraží

Datum: 4. 7. 2024

Vzhledem k pracím na třináctce proběhne změna značení. Dvě podstatné změny: Nebude se jezdit kolem bývalého Korku za autobusovým nádražím, ale přímo přes autobusové nádraží kolem cukrárny. Auta v Nádražní ve směru od světelné křižovatky budou dávat přednost vozidlům jedoucím přes přejezd po Pražské.

Město pronajme garáž 1

Město pronajme garáž

Datum: 4. 7. 2024

Město vyhlašuje záměr pronájmu nebytového prostoru – garáže č. 405 v objektu Budovatelská 486 o výměře 70 m2. Prohlídka garáže proběhne 29. července v 15:00 hodin. Žádosti a nabídky na výši měsíčního nájemného lze podávat do 2. srpna do 12:00 hodin. Podrobnosti naleznete v přiloženém souboru.

Parkovací dorazy instalvat nebd 1

Parkovací dorazy město instalovat nebude

Datum: 3. 7. 2024

Na pondělním chatu se starostou se objevil podnět na instalaci parkovacích dorazů na nově vybudovaném parkovišti ve Sportovní ulici. Po místním šetření pana starosty došlo k rozhodnutí jejich instalaci u takto širokého chodníku nerealizovat. Děkujeme za pochopení. 

Odstávky elektřiny v červenci 1

Odstávky elektřiny v červenci

Datum: 3. 7. 2024

Připojené soubory připomínají odstávku elektřiny v různých lokalitách Klášterce nad Ohří během července.

Stůl pro stolní hry

Pojďme tvořit. Společně pro Klášterec.

Datum: 2. 7. 2024

Právě teď máte 3 měsíce na zapojení se do projektu, ve kterém veřejnost navrhuje nápady na vylepšení veřejného prostoru, veřejnost také hlasuje a město následně vítězné projekty zrealizuje.

Výcvik ve vojenském újezdu Hradiště v červenci 2024  1

Výcvik ve vojenském újezdu Hradiště v červenci 2024

Datum: 2. 7. 2024

Přinášíme informaci, ve kterých dnech lze očekávat zvýšenou hlučnost a zvýšený pohyb vojenské techniky na komunikacích v okolí vojenského újezdu Hradiště.

Foto: Štěpán Malast

Hodiny pro veřejnost a chat se starostou 1

Hodiny pro veřejnost a chat se starostou

Datum: 1. 7. 2024

Dnes je první červencové pondělí, proto se od 15:00 do 17:00 konají hodiny pro veřejnost v kancelářích vedení města bez předchozího objednání a v 17:00 naváže online chat se starostou na facebookové stránce Město Klášterec nad Ohří.

Aquapark otevřel svou bránu veřejnosti

Aquapark otevřel svou bránu veřejnosti

Datum: 28. 6. 2024

Klášterecký aquapark zahájil provoz včera a již dnes je možné zakoupit si permanentku v hodnotě jeden tisíc korun na osobu a celou sezonu nejen v jeho pokladně, ale také v infocentru pod radnicí, a to každý den od 9:00 do 17:00 hodin. Níže přinášíme aktuální vstupné.

Cenu diváka vyhrála socha portugalského sochaře

Cenu diváka vyhrála socha portugalského sochaře

Datum: 28. 6. 2024

Krušnohorské sochařské sympozium Paměť krajiny včera vyvrcholilo slavnostní vernisáží za účasti starosty a obou místostarostů města. Divákům se nejvíce líbila socha Soul cycles (Cykly duše), kterou ztvárnil Hugo Maciel z Portugalska.

Vyšly červnové Klášterecké vlny

Vyšly červnové Klášterecké vlny

Datum: 28. 6. 2024

Ve svých poštovních schránkách nacházíte červnové vydání radničního zpravodaje. Najdete v něm informace o dění ve městě a také pozvánky na sportovní a kulturní akce.

Sochařské sympozium se blíží do finále, lidé mohou hlasovat o  4

Sochařské sympozium se blíží do finále

Datum: 26. 6. 2024

Sochařské sympozium Paměť krajiny vyvrcholí zítra 27. června ve 14:00 hodin slavnostní vernisáží. Se svými díly ze dřeva se představí šest tvůrců. Ode dneška mohou lidé přicházet do kláštereckého parku, dát svůj hlas jedné ze soch a určit tak, který z umělců získá cenu diváka.

Strážníci městské policie mají nové služební zbraně 1

Strážníci městské policie mají nové služební zbraně

Datum: 25. 6. 2024

Po 32 letech pořídila klášterecká městská policie nové služební zbraně v rámci dotačního titulu Program 2024 vyhlášeného Ústeckým krajem, které nahradí ty stávající již morálně a fyzicky opotřebované.

Sochařské sympozium nabídlo veřejnosti i workshopy 1

Sochařské sympozium nabídlo veřejnosti i workshopy

Datum: 24. 6. 2024

Obdivovatelé kumštu práce se dřevem mohli o víkendu práci sochařů nejen sledovat, ale měli možnost se zúčastnit v sobotu aromaterapeutického workshopu Vůně dřeva s Kristýnou Rolincovou a v neděli workshopu dřevořezby s Jakubem Kosturem. Ode dneška začal doprovodný program pro školáky.

Autobusová zastávka Stadion je posunuta 1

Autobusová zastávka Stadion je přemístěna

Datum: 24. 6. 2024

Vzhledem ke stavebním činnostem musela být nakonec autobusová zastávka Stadion ve směru na Petlery přeci jen přemístěna – je posunuta o 50 m níže, a to až do odvolání. Prosíme o zvýšenou opatrnost a trpělivost. Děkujeme za pochopení.

Město obnovilo povrchy komunikací 1

Město obnovilo povrchy komunikací

Datum: 24. 6. 2024

Cyklisté si mohou užívat vyměněného povrchu cyklostezky Ohře v úseku od Rašovic do Suchého Dolu. Obnovený povrch mají také obě komunikace propojující Ciboušov s tzv. Hradišťskou spojkou, tj. se silnicí č. 224 vedoucí do Hradiště. Tento týden by měly být dokončeny i práce v ulici Sportovní.

Stavební úpravy zastávky Stadion

Stavební úpravy zastávky Stadion

Datum: 21. 6. 2024

Dnes budou zahájeny práce na autobusové zastávce Stadion ve směru na Petlery. V rámci činností dojde k postupné výměně zastávkových obrub a dlažby. Zastávka nebude uzavřena ani přemístěna. Prosíme o zvýšenou opatrnost a trpělivost. Děkujeme.

Nedělní dětské odpoledne 2

Nedělní dětské odpoledne

Datum: 20. 6. 2024

V neděli 23. června od 15:00 hodin si budou moci děti užít odpoledne plné zábavy a odměn u občerstvovacího stánku Bouda na tržnici v Královéhradecké ulici. Od 16:00 hodin vystoupí hudební divadlo Hnedle vedle. Akci podpořilo město Klášterec nad Ohří.

Zítra zahájíme sochařské sympozium

Zítra zahájíme sochařské sympozium

Datum: 20. 6. 2024

Již zítra 21. června v 9:00 hodin začíná v zámeckém parku Krušnohorské sochařské sympozium ve dřevě Paměť krajiny, během kterého budou sochaři tvořit sochy na téma Minulost a budoucnost. Pro veřejnost jsou na víkend připraveny dva worskshopy zdarma.

Dnes odpoledne zasednou klášterečtí zastupitelé  1

Dnes odpoledne zasednou klášterečtí zastupitelé

Datum: 20. 6. 2024

Srdečně vás zveme na dnešní jednání Zastupitelstva města Klášterce nad Ohří, které začíná v 15:00 v kulturním centru a je veřejně přístupné. Pokud se ho nemůžete zúčastnit osobně, můžete ho sledovat online. Jedním z bodů programu je hlasování o udělení ceny města Klášterce nad Ohří za rok 2024.

Silnice na Petlery je již průjezdná 1

Silnice na Petlery je již průjezdná

Datum: 20. 6. 2024

Z důvodu dřívějšího ukončení stavebních prací je již od středy 19. června zajištěn provoz na autobusové lince Kadaň – Klášterec nad Ohří – Annaberg-Buchholz podle původního jízdního řádu. Přikládáme aktuální jízdní řád platný
od 19. června 2024.

Dnešní koncert v letním kině se nekoná 1

Dnešní koncert v letním kině se nekoná

Datum: 19. 6. 2024

Z důvodu nepříznivé předpovědi počasí se koncert Léto s muzikou původně plánovaný na dnešní den od 17:00 hodin v letním kině přesouvá na 10. července 2024. Vstupenky zůstávají v platnosti.

Podívejte se s námi na fotografie z vernisáže v Krytu  1

Podívejte se s námi na fotografie z vernisáže v Krytu

Datum: 19. 6. 2024

V pátek 7. června se v městské galerii Kryt uskutečnila vernisáž Jiřiny a Romové a Jakuba Roma s názvem Dvě perspektivy. Až do 8. července si tak můžete prohlédnout zajímavé malby a dřevořezby z dílny těchto dvou umělců.

V pátek začíná Krušnohorské sochařské sympozium ve dřevě

V pátek začíná Krušnohorské sochařské sympozium ve dřevě

Datum: 18. 6. 2024

Tento pátek začíná v zámeckém parku Krušnohorské sochařské sympozium ve dřevě / Erzgebirgisches Bildhauersymposium im Holz 2024.Tématem letošního ročníku je Minulost a budoucnost. Přijďte se podívat, jak se vybrané šestici umělců podaří z kusu dřeva vyrobit umělecké dílo.

Zobrazeno 1-30 ze 3184

KONTAKTY

Návštěvnost stránek

Návštěvnost:

ONLINE:6
DNES:515
TÝDEN:7047
CELKEM:2955131

Aktuální počasí

dnes, sobota 20. 7. 2024
slabý déšť 26 °C 19 °C
neděle 21. 7. slabý déšť 29/17 °C
pondělí 22. 7. déšť 23/17 °C
úterý 23. 7. slabý déšť 23/15 °C