Menu
město Klášterec nad Ohří
Klášterec nad Ohří

Tiskové zprávy

Zobrazeno 1-30 ze 1942
Mírová pochodeň

V Klášterci nad Ohří se zastaví běžci s mezinárodní Mírovou pochodní

Datum: 3. 8. 2021

Ve středu 11. srpna se mezi 12:30 a 13:30 před sala terrenou zastaví běžci mezinárodního mírového běhu s pochodní, kterou můžete nést i vy. Ráno startují ze Žatce a večer končí na Božím Daru. Kolem poledne na ně můžete počkat u rašovické lávky a doprovodit je po cyklostezce k našemu zámku.

Chat se starostou

První srpnové pondělí přinese hodiny pro veřejnost i pravidelný chat

Datum: 2. 8. 2021

Od 15 do 17 hodin proběhnou hodiny pro veřejnost v kanceláři místostarosty Davida Kodytka. Od 17 hodin bude následovat tradiční online chat se starostou Štefanem Drozdem na oficiální facebookové stránce Město Klášterec nad Ohří.

Foto: Petra Kalinská

Do Mikulovic na výstavu a mši vás odveze autobus zdarma tam i zpět

Datum: 23. 7. 2021

Na sobotu 31. července je naplánováno otevření kostela v Mikulovicích pro veřejnost. Od 13 do 18 hodin se zde uskuteční výstava obrazů a soch. Pro zájemce město vypravuje autobus, který odjíždí ve 13:30 z náměstí, ve 13:40 od garáží v Petlérské ulici a ve 13:50 z autobusového nádraží.

Odstávka vody ve 3 ulicích

Přerušení dodávky vody v ulicích Komenského, Dukelská a 17. listopadu

Datum: 21. 7. 2021

Ve čtvrtek 22. července od 8 do 12 hodin může dojít z důvodu provozní havárie k přerušení dodávky vody v ulicích J. Á. Komenského, Dukelská a v ulici 17. listopadu 445, 467 - 475. Zásobování pitnou vodou cisternami bude zajištěno. Uživatelé Mobilního rozhlasu byli informováni SMS nebo do aplikace.

Klášterec nad Ohří

Probíhá pravidelná odstávka teplé vody

Datum: 19. 7. 2021

Dnes 19. července začala odstávka teplé vody. Potrvá do 23. července, je však rozdělena do několika 1-3denních etap dle místa bydliště. Podrobné informace najdete v Informacích pro veřejnost na stránkách společnosti Teplo Klášterec.

Dětské hřiště v Rašovicích

Pojďme tvořit. Společně pro Klášterec 2022

Datum: 15. 7. 2021

Až do 30. září 2021 můžete opět navrhovat projekty, které byste ve městě rádi realizovali. Uvítáme i méně nákladné projekty, alespoň jich pro vás budeme moci vytvořit více. A jak to vypadá s projekty, pro které jste hlasovali na konci loňského roku?

Úklidové práce po dešti

Poděkování hasičům, městské policii a Klášterecké kyselce

Datum: 15. 7. 2021

V pondělí večer se přes Klášterec nad Ohří přehnala bouřka s intenzivním deštěm, který způsobil lokální zatopení sklepů, výtahových šachet a dalších objektů ve městě. Dle hasičů byla nejhorší situace v Útočišti a v Lípové ulici.

Varování od policie

Policie varuje seniory před krádežemi

Datum: 14. 7. 2021

Policie ČR a MP Klášterec nad Ohří zaznamenala několik případů okradení seniorů u místních nákupních center, kdy mladý muž pod záminkou žádosti o rozměnění mincí na vozík osloví seniora, který se mu následně snaží vyhovět. Toho tento muž využije a seniora okrade o finanční hotovost v peněžence.

Cena města Helena Voříšková

Cenu města Klášterce nad Ohří získala Helena Voříšková

Datum: 12. 7. 2021

Páteční večer na kláštereckém zámku nepatřil jen hudbě, ale i slavnostnímu předání Ceny města Klášterce nad Ohří v podobě sošky anděla od Jitky Kůsové. Pro mnoho lidí andělem je právě ona...

mapka Tyršova ulice v historickém centru města

V Tyršově ulici probíhá rekonstrukce vodovodu, počítejte s odstávkami

Datum: 8. 7. 2021

Práce zahájila Severočeská vodárenská společnost a. s. dnes, 8. 7. Vzhledem k havarijnímu stavu potrubí zde správce vodovodní sítě předpokládá časté odstávky vody. Hotovo by mělo být do konce července. Poté se bude pracovat na novém asfaltovém povrchu místní komunikace.

Irena Budweiserová

V červenci se v galerii Kryt představí Irena Budweiserová

Datum: 8. 7. 2021

V září minulého roku proběhla v zahradách kostela Nejsvětější Trojce narozeninová oslava samotného kostela. Slavil 350 let od vysvěcení a popřát mu přijela také Irena Budweiserová, česká zpěvačka a jedna ze stálic české folkové skupiny Spiritual kvintet, kterou před několika lety opustila.

Kulturní centrum

Veřejná soutěž na provozovatele gastro služeb v kulturním centru

Datum: 7. 7. 2021

Veřejná soutěž na podnájem prostor za účelem provozování
hostinské činnosti v novém kulturním centru v Chomutovské ulici zahrnuje provoz kavárny v 1. patře, výčepu v předsálí, baru u hlavního sálu a výčepu na balkoně 3. patra budovy.

Zastupitelé schválili závěrečný účet města za rok 2020, město hospodaří s přebytkem

Datum: 2. 7. 2021

Závěrečný učet je komplexní dokument o ročním hospodaření města. Město hospodařilo v roce 2020 s přebytkem 11 mil. Kč. Od roku 2017 stouply příjmy o 61 mil. Kč a výdaje o 60 mil. Kč, z toho byl 51 mil. Kč nárůst kapitálových výdajů, což je pozitivní z hlediska posuzování finančního zdraví města.

V pondělí bude zahájen 17. ročník hudebního festivalu 1

V pondělí bude zahájen 17. ročník hudebního festivalu

Datum: 2. 7. 2021

Klášterecké hudební prameny s Jaroslavem Svěceným se nezadržitelně blíží a ve dnech 5. až 11. července opět nabídnou atraktivní program napříč žánry.

Po delší pauze Vás opět zveme na komentovanou prohlídku zámeckého parku 2

Po delší pauze Vás opět zveme na komentovanou prohlídku zámeckého parku

Datum: 1. 7. 2021

Zajímavé populárně naučné povídání o zdejších cizokrajných dřevinách si na neděli 4. července pro zájemce připraví milovník a znalec parku pan František Kroupa. Sraz je v 15 hodin před zámkem u kašny. Informace o vstupenkách zobrazíte po rozbalení celé tiskové zprávy.

HASIČI PŘES VÍKEND POMOHOU NA MORAVĚ, MĚSTO ZASÍLÁ 40.000 KČ

Datum: 30. 6. 2021

Během dnešního dopoledne Rada města Klášterce nad Ohří rozhodla o poskytnutí finančního daru v maximální možné výši 20.000 Kč obcím na Kryrsku, které zasáhla ničivá bouře, stejnou částku zašle také na tornádem postiženou jižní Moravu.

V souvislosti s novelou zákona nebude krátkodobě možné požádat o vydání občanského průkazu a cestovního pasu nebo si je převzít

Datum: 30. 6. 2021

Ministerstvo vnitra upozorňuje, že v souvislosti s přijímáním novely zákonů o občanských průkazech a cestovních dokladech nebude na přelomu července a srpna krátkodobě možné o tyto doklady požádat nebo si je převzit. Podrobnosti v příloze tiskové zprávy.

V červenci se výcvik ve vojenském újezdu Hradiště omezí jen na několik málo dní

Datum: 30. 6. 2021

V příloze naleznete přehled vojenské činnosti na následující měsíc.

Žižkova ul. mapka

Od 05.07.2021 budou probíhat sanační práce na skálách v ul. Žižkova a v zámeckém parku

Datum: 28. 6. 2021

Od pondělí 05.07.2021 budou cca v průběhu 1 týdne probíhat sanační práce na skálách v ul. Žižkova a v zámeckém parku (hned za vstupní bránou do zámeckého parku ve směru od železničního mostu). Prosíme veřejnost o maximální opatrnost při pohybu v této lokalitě a ...

Klášterec pomůže tornádem a vichřicí postiženým oblastem

Datum: 25. 6. 2021

Město Klášterec nad Ohří vyjadřuje lítost nad událostmi, které postihly jižní Moravu a také Podbořansko. Obě lokality zasáhlo ničivé tornádo a město se rozhodlo pomoci. Klášterečtí dobrovolní hasiči nabídli postiženým oblastem výjezd jednotky s potřebnou technikou. Čtěte více po rozbalení zprávy.

Jak to bude s kurzy Poznáváme společně v novém školním roce 2021/2022?

Datum: 25. 6. 2021

Aktuální informace jsme otiskli v červnových Kláštereckých novinách a najdete je také na webu města. Odkaz na ně zobrazíte po rozbalení celé tiskové zprávy. Upozorňujeme zejména na možnost přihlásit se na zcela nový kurz Tvůrčí psaní. Povede ho spisovatelka Renata Šindelářová.

Stáhněte si I. C. E. kartu - seniorskou obálku ve dvou velikostech - pomáhají zachraňovat životy

Datum: 25. 6. 2021

Seniorská obálka může zjednodušit a urychlit práci záchranným složkám v případě tísně a ohrožení zdraví nebo života tím, že obsahuje mimo jiné důležité informace zejména o zdravotním stavu dotyčného pacienta. Kde ji získáte, se dozvíte po rozbalení celé tiskové zprávy.

Dnes od 15 hodin zasedá Zastupitelstvo města Klášterec nad Ohří

Datum: 24. 6. 2021

Zasedání zastupitelstva se koná dnes 24. 06. od 15 hodin ve společenském domě Panorama. Online přenos můžete sledovat na TV OKO1 nebo městském kanále na youtube. Odkaz na video-kanál zobrazíte po rozbalení celé tiskové zprávy.

Mění se vzhled nádob na sběr a svoz odpadu

Datum: 23. 6. 2021

Firma Marius Pedersen přichází s novinkou. Týká se změny vzhledu a provedení nádob na sběr a svoz odpadu. Barevné označení papíru, plastu, skla, bioodpadů aj. zůstává pochopitelně stejné, jen jejich vizualizace se změní. Více se dočtete po rozbalení celé tiskové zprávy.

Obnovujeme komentované prohlídky parku 1

Obnovujeme komentované prohlídky parku

Datum: 23. 6. 2021

Již první červencovou neděli můžete navštívit letos první komentovanou prohlídku zámeckého parku s panem Františkem Kroupou. Vstupenky za 30 Kč zakoupíte v infocentru pod radnicí. Děti do 12 let mají vstup zdarma.

Pozvánka na červnové zasedání Zastupitelstva města Klášterec nad Ohří

Datum: 22. 6. 2021

Zasedání zastupitelstva se uskuteční ve čtvrtek 24. 6. 2021 od 15 hodin ve společenském domě Panorama. Pro veřejnost bude vyčleněna místnost s online přenosem. Povinné jsou roušky a rozestupy. Odkazy na dokumenty ke stažení zobrazíte po rozbalení celé tiskové zprávy.

Kde získáte certifikát o provedeném testu, prodělané vakcinaci nebo o prodělaném onemocnění covid-19?

Datum: 18. 6. 2021

Od 1. 6. jsou vydávány nové certifikáty, které usnadní život jak při rozvolňování, tak při cestování. Tyto nové certifikáty jsou již v souladu s nově přijatými pravidly pro certifikáty v rámci EU. Certifikátů jsou 3 druhy. Podrobné informace a jak je získat se dozvíte po rozbalení tiskové zprávy.

TJ Klášterec nad Ohří zve ve čtvrtek 24. 6. na akci Cesta do vzduchu 2021

Datum: 18. 6. 2021

Akce se koná mj. za podpory města od 15 hodin v areálu Lázní Evženie. Je určená převážně pro děti a mládež ve věku od 5 let. Na programu je zejména vysvětlení základních pravidel létání, hra s plachtou, nácvik startu tandemového letu. Přihlášení nutné 3 dny předem, více v připojeném letáku.

Upozorňujeme na odchyt toulavých koček v Petlérské ulici

Datum: 18. 6. 2021

Od pondělí 21.06.2021 bude v lokalitě Petlérská čp. 698 – 699 probíhat odchyt toulavých koček. Zabezpečte si své domácí mazlíčky.

Pošta na náměstí bude zítra zavřená

Datum: 17. 6. 2021

Dostala se k nám informace, že zítra - tedy v pátek dne 18.06.2021 - bude celý den uzavřená pobočka České pošty na náměstí Dr. E. Beneše v Klášterci nad Ohří.
Pobočka v Petlérské ulici bude otevřena dle běžné provozní doby: 08:00 - 12:00 a 13:00 - 16:00

Zobrazeno 1-30 ze 1942

KONTAKTY

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání

Aktuality

Aktuality ke stažení

Návštěvnost stránek

Návštěvnost:

ONLINE: 8
DNES: 62
TÝDEN: 3721
CELKEM: 1824498

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem