Městský úřad
nám. Dr. E. Beneše 85
431 51 Klášterec nad Ohří
Město Klášterec nad Ohří se připojuje k prohlášení Sdružení tajemníků České republiky a s politováním konstatuje, že současný systém digitálního stavebního řízení nelze k dnešnímu dni považovat za funkční. Tento stav přináší řadu významných problémů pro úředníky, stavebníky i veřejnost. Zdůrazňujeme, že se nejedná o pochybení Městského úřadu v Klášterci nad Ohří ani dalších obecních a městských úřadů či magistrátů.
Toto však není jediným problémem. „Od 10.06. do 29.06.2024 bylo na kláštereckém stavebním úřadě podáno 132 žádostí, v loňském roce za stejné období 25 žádostí. Tento fakt považuji momentálně za větší problém než nefunkční systém digitálního stavebního řízení. Došlo k zahlcení našeho úřadu žádostmi podle starého stavebního zákona, což způsobuje jeho paralýzu,“ uvádí vedoucí stavebního úřadu Ing. Markéta Vocilková a dodává: „Přesto se snažíme, abychom i v této situaci zvládli vyřídit všechny žádosti a podání, byť za cenu prodloužení některých termínů.“
Celková nefunkčnost a nepoužitelnost systému bohužel spočívá v desítkách (možná stovkách) dílčích problémů, nedostatků a chyb a je nutné, aby ze strany MMR došlo k nápravě současného stavu. Je nezbytné, aby byly urychleně podniknuty kroky ke zlepšení funkcionalit systému, odstranění logických rozporů a vyřešení právních nedostatků. Jedině tak bude možné zajistit efektivní, transparentní a právně bezproblémové stavební řízení.
Návštěvnost:
ONLINE:5
DNES:775
TÝDEN:6754
CELKEM:3553853